Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Seychely

Mahé

Hlavní ostrov Seychel, Mahé je centrem turistického života země, nahází se tu jak mezinárodní letiště, tak hlavní město Victoria. Objevíte tu osamělé pláže i čilá turistická centra a mnoho přírodních zajímavostí, o nichž najdete informace níže.

Victoria

V hlavním městě Victoria žije asi 24 tisíc obyvatel, což činí třetinu populace Syechel a zároveň ho to pasuje na nejmenší hlavní město Afrického kontinentu. Z turistických atrakcí jmenujme například zmenšeninu londýnského Big Bandu, Botanickou zahradu, Národní muzeum historie, Přírodní muzeum a Sir Selwyn Selwyn-Clarke Market.

Královská zahrada - Anse Royale (Mahé)

Botanická zahrada se zaměřuje na různé druhy koření, pěstuje se tu jako vanilka, muškát, hřebíček nebo pepř. Vznikla na místě dávné plantáže, v níž Francouzi pěstovali koření, kterým se snažili nabourat  monopol na dovoz koření do Evropy, který ovládali Holanďané. Založil ji guvernér Pierre Poivre, který propašoval rostlinky koření z Asie.

Morne Seychellois Park (Mahé)

Morne Seychellois Park, největší národní park Seychel, byl zřízen v roce 1979. Zabírá plochu  více než tři tisíce hektarů, více než 20% ostrova Mahé – má 10 km na délku a mezi 2-4 km kilometry na šířku. Pro návštěvníky je tu zřízeno dvanáct různých turistických tras, které nabízejí celo- nebo  půl-denní exkurze. Najdete tu také nejvyšší horu Seychel - Morne Seychellois.

Petite Anse (Mahé)

Jih ostrova Mahé hostí nádhernou, utajenou pláž Petite Anse. Jde o panenský kout země, úplně odříznutý od civilizace, kam se dostanete pouze po úzké pěšině po svých. Nejbližší středisko je Anse Soleil Resort asi půl hodiny chůze. Pláž je málo navštěvovaná a většinou sem zavítají jen domorodci. Doporučujeme vzít s sebou  výbavu na šnorchlování, protože zátoka je opravdu bohatá tropické rybky.

Mount Copolia (Mahé)

Zajímavou pěší tůru s mnoha zážitky vám nabídne výstup na horu Copolia, která je 497 metrů vysoká. Kromě toho, že vás odmění nádherným výhledem na město Victoria, Mořský národní park Ste Anne a národní par Morne Seychellois, tu spatříte vzácný endemický druh (nachází se jen na jednom místě na světě) masožravé rostliny láčkovky - Nepenthes Pervillei. Cestou minete mnoho exotických stromů, které se vám odmění netradičním vzhledem a krásnými vůněmi – například skořicovník.

Národní park Ste Anne Marine (Mahé)

Národní part Ste Anne se rozkládá na šesti malých ostrůvcích, které leží asi 5 kilometrů od hlavního města Victoria. V roce 1973 tu byl zřízen park na ochranu divočiny. Nachází se tu pouze jediný resort Ste Anne Island Resort a je tu přísně zakázáno rybaření a provozování motorových vodních sportů. 

Praslin

Druhý největší ostrov Seychel disponuje rozlohou 37 km2, na nichž žije sedm tisíc obyvatel.  Ideálním a rychlým prostředkem k procestování ostrova je autobus, který jezdí na všechna zajímavá místa přímo z přístaviště v zátoce Baie Sainte Anne. 

Májové údolí  (Praslin)

Vallée de Mai vás uchvátí seychelskými palmami Coco de mer. Tento endemický druh mimo Seychely nikde jinde neroste.

Grande Anse (Praslin)

Proslulá zátoka s nádhernými plážemi, kde se nachází několik luxusních resortů. Mimo jiné tu najdete i památník, který připomíná Den nezávislosti Seychel.

Curieuse Nation Park (Praslin)

Národní park Curieuse  o rozloze 1470 hektarů se rozkládá z části na ostrově Praslin a části na přilehlém moři, patří do něj ostrov Curieuse. Jeho unikáty jsou mangrovy a vzácné, divoce rostoucí palmy Coco de mer.

La Digue

Třetí největší ostrov Seychel má rozlohu kolem 10 km2 a žijí tu jen asi dva tisíce obyvatel. Z navštěvovaných Seychelských ostrovů je nejklidnější. Jeho plochu zabírá krásný a divoký prales, který tu a tam narušují vysoké skály. Pokud se cítíte, můžete některou z nich ztéct.

ĽUnion Estate (La Digue)

Usedlost ĽUnion Estate je stará kokosová plantáž nedaleko vesnice La Passe, kde je možné vidět všechny činnosti související s pěstováním a zpracováním kokosových ořechů, včetně mlýnu na kopru. Na jejím území se také nachází starý kreolský hřbitov.

Námořní park Baie Ternay

U západního pobřeží Mahé najdete osmdesátihektarový námořní park Baie Ternay, který má za úkol ochránit korálový útes, který svou činností velice poškodili  bezohlední potápěči. I přes to jsou tu v k vidí četné druhy mořských trav a největší zajímavost - tření mořských želv.

Ostrov Bijoutier

Ne nadarmo vám jméno ostrova Bijoutier, připomene slovo bižutérie, Francouzi mu schválně pro jeho půvaby dali jméno Klenot. Maličký ostrůvek o rozloze 0,074 km2, tak malý, že ho přejdete za 10 minut, je nejmenší z celého souostroví. Má však nádhernou přírodu tvořenou keři, kokosovými palmami a obklopuje ho nádherná laguna. Leží asi 400 km od Mahé. Pozor! Přistát se tu dá jen za přílivu.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji