Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Seychely

Jako jediné oceánské žulové ostrovy na světě jsou Seychely naprostým unikátem. V Indickém oceánu mezi 4 až 10 stupněm jižní šířky, východně od pobřeží Keni a Tanzánie se na území o rozloze 1.400.000 km2 nachází 115 malých ostrovů, které tvoří Seychelskou republiku.

Vnitřní a vnější ostrovy

Seychelské ostrovy se dělí do dvou typů – Vnitřní ostrovy, jež jsou žulového původu, leží na severovýchodě území (Mahé, Praslin, La Digue, Silhouette), kdežto Vnější ostrovy představují převážně rovné korálové atoly. I když zabírají téměř polovinu území, žijí na nich asi jen 2% obyvatelstva, protože postrádají zdroj pitné vody.

Na Seychelách žije asi 81 tisíc obyvatel, přičemž 4/5 z nich na největším a hlavním ostrově Mahé. Zde se nachází i hlavní město Victoria. Mahé je i hlavním turistickým centrem. Poněkud romantičtější, ale i exklusivnější prostředí najdete na dalších dvou velkých ostrovech Praslin a La Digue. Další ostrovy již prakticky žádné ubytování nenabízejí.

Počasí a příroda

Pověst tropické ho ráje si země vysloužila mimo jiné i díky svému klima. Teploty se tu celoročně pohybují mezi 24 a 30°C, poměrně hodně tu prší.

Také stát se snaží vyjít vstříc dosud neponičenému životnímu prostředí a reguluje počet turistů, kteří smějí na ostrovy ročně vstoupit. To na druhou stravu zvyšuje pocit exkluzivity a tlačí ceny nahoru. Aby se zachovalo co nejvíce původní přírody, bylo více než 42% země prohlášeno za národní parky a přírodní rezervace, z nichž některé jsou zapsány do fondu světového kulturního dědictví UNESCO.

Fantastická je i příroda toho státu. Díky značné vzdálenosti ostrovů do pevniny se staly domovem mnoha endemických živočichů a rostlin. Mezi nejznámější patří největší světová populace obřích želv, z rostlin jmenujme například palmu seychelskou, jejíž plody váží kolem 20 kilogramů.

Obyvatelstvo a historie

První zprávy o skupině ostrovů pocházejí od arabských obchodníků, z Evropanů na nich poprvé přistáli Portugalci, ale k trvalému osídlení došlo až v první polovině 18. století Francouzi, kteří ostrovy pojmenovali podle tehdejšího ministra financí Jeana Moreaua de Sechelles. Během napoleonských válek získali Seychely Britové, jimž patřily až do roku 1976, kdy získaly nezávislost jako republika v rámci Britského společenství národů.

Historické události měly vliv na skladbu obyvatelstva, o kterém se mluví, jako o kotlíku různých národností. Drtivou většinu tvoří míšenci, potomci francouzských a anglických kolonistů a afrických otroků, kteří hovoří, podobně jako třeba v Karibiku, kreolštinou – zjednodušenou směsicí jazyků původních afrických obyvatel, francouzštiny a angličtiny. Dalšími úředními jazyky jsou francouzština a angličtina.



Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji