Exotická svatba

tel. 251 566 249

Stopover Los Angeles

Tahiti

Los Angeles je symbolem životního stylu Spojených států. Centrum kalifornského obchodu a průmyslu – hlavně filmového, jednou z nejznámějších částí je Hollywood, největší filmové centrum světa, nebo Beverly Hills díky koncentraci celebrit na metr čtvereční.

Los Angeles – město andělů

Samotné City of Los Angeles je jen jednou částí sedmnácti milionové megapole Los Angeles, do které se počítá na osmdesát měst a městeček, například Long Beach, Pasadena, Beverly Hills, Inglewood, Compton, Torrance nebo Santa Monica, kde žil Chandlerův Philip Marlowe, či bohémská čtvrť Venice Beach, kde bydlel a psal první texty pro The Doors Jim Morrison. Samotné Los Angeles čítá necelé čtyři miliony obyvatelstva.

I když fotografiím města andělů vévodí mrakodrapy, najdete je jen v centru, zbytek města tvoří rodinné domky rozprostírající se jako pavoučí síť desítky kilometrů kolem osmi-proudových páteřních dálnic, které pravidelně den co den zažívají dopravní kolaps a exhalace aut vytvářejí pověstný smogový opar. Ostatně Angelenos (jak se obyvatelé L.A. označují) tráví dojížděním do práce dvojnásobek času, než obyvatelé jiných amerických měst.

Město naší Paní

Název původní misijní osady založené 1781 Španěly zněl: El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles de la Porciúncula (Město naší Paní, královny andělů z Porciunkule). Z dlouhého a nepraktického jména nakonec zbylo jen Los Angeles - a to je odpověď na otázku, proč se jedno z nejhříšnějších měst ohání v názvu Anděly.

Do roku 1846 patřilo s celou Kalifornií Mexiku, počet obyvatel tehdy čítal asi 1600 osob. Ohromného rozmachu se LA dočkalo až v průběhu dvacátého století, když nový vodovod z roku 1913 přitáhl množství imigrantů z Mexika. Svou roku sehrál i přístav, který se časem stal nejvýznamnějším v Severní Americe.

Navíc je LA největším centrem výrobního průmyslu v USA, další příjmy plynou z mezinárodního obchodu, turistiky, výroby luxusního zboží a v neposlední řadě také filmového průmyslu. Je to také město velkých sociálních rozdílů – na straně jedné tu žije nebývalá koncentrace milionářů a na straně druhé mnoho chudých, kteří se rekrutují hlavně z mexických imigrantů.

Hollywood, Hollywood

Kvůli tomuto názvu už od dvacátých let minulého století přicházejí do LA tisíce mladých lidí, kteří doufají, že si jich někdo všimne a udělá z nich filmovou star. Jak známo, podaří se to jen několika jednotlivcům. Ale hollywoodské pozlátko svým leskem nikdy vábit nepřestane. Filmaři se sem začali stěhovat od roku 1911, dávno před boomem ve dvacátých letech. Přilákalo je stále počasí umožňující točit prakticky denně, bez umělého nasvěcování.

Pod pokličku výroby známých seriálů či filmů můžete nahlédnout v proslulém Universal Studiu. K povinnostem filmového fandy patří návštěva Hollywood Boulveardu, kde se můžete pokusit najít hvězdu patřící vašemu oblíbenci. Před nedalekým Grauman´s Chinese Theatre zase porovnejte své otisky s dlaněmi slavných. Co by kamenem dohodil, se nachází Kodak Theatre, kde hvězdy každoročně prožívají infarktové stavy při předávání Oscarů.

V Západním Hollywoodu najdete dva a půl kilometru dlouhý Sunset Strip proslavený koncentrací butiků, restaurací, klubů a nočních podniků, tady to zkrátka žije a proto si jeho návštěvu vyšetřete na večer.

Downtown

Centrum LA, neboli Downtown je hlavně obchodní čtvrtí, v mrakodrapech sídlí významné obchodní, finanční či správní instituce. Nejvyšším je třísetmetrový U. S. Bank Tower. Sídlí tu i několik sportovních hal a stadionů, kam lidé přicházejí na svou dávku adrenalinu. Nenapodobitelný ráz mají etnické čtvrti Chinatown a Little Tokyo s malými tajemnými krámky a restauracemi, či Pueblo reprezentující staré a zachovalé jádro města. Reprezentativní sbírku moderního amerického umění ukrývají zdi Museum of Contemporary Art, opatrují díla Lichtensteina, Pollocka, Basquiata a dalších.

Beverly Hills

Nejčistší čtvrť ve městě proslula jako místo s největší koncentrací celebrit. Pro turisty tu toho moc k vidění není, můžete si půjčit auto a projet si ulice, ale uvidíte jen vysoké zdi obklopující luxusní sídla. Kroky milovníků módy a Pretty Woman zamíří na Rodeo Drive, nákupní čtvrť známou butiky předních módních tvůrců a haute couture fashion.

Moře, klima příroda

Když už budete v LA, půjčte si auto a jeďte se podívat po okolí. Kopcovitá krajina v okolí, jako Hollywood Hills nebo Santa Monica Mountains, je fantastická a nabízí zajímavé tracky či horolezecké příležitosti. Mimo to je LA městem surfařů a plážových povalečů. Míst, kde smočit rozpálené tělo, je skutečně mnoho – za všechny jmenujme pláže ve Venice, Santa Monice, Long Beach nebo Malibu.

Kalifornie je pobřežní stát omývaný Tichým oceánem ze západu, kdežto z jihu a východu je obklopena pouštními oblastmi. Centrální kalifornské údolí ze západu ohraničené pobřežními horami a z východu pohořím Sierra Nevada je díky zavlažování úrodné a produkující ne nevýznamné množství zemědělských plodin.

Jde také o velmi seismicky aktivní oblast, malá zemětřesení jsou na denním pořádku, ale Los Angeles nebylo nikdy významně poničeno, na rozdíl od San Franciska, které velké zemětřesení v roce 1906 prakticky srovnalo se zemí.

Počasí je v Los Angeles v létě suché a parné, jen těsně u pobřeží zpříjemněné chladným oceánským vánkem. Teploty se pohybují nad 25 °C, v zimě se pohybují kolem 15 °C, tehdy také trvá období dešťů. Voda je vždy o něco chladnější než vzduch, takže na jaře a v zimě si zaplavou v moři jen opravdoví otužilci.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji