Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Tahiti

Tahiti – největší ostrov Francouzské Polynésie se díky své jedinečné přírodě, pohodovému obyvatelstvu a příjemnému životnímu stylu se stal synonymem ráje na zemi. Není divu, že právě Tahiti, nebo sousední Moorea, se stalo dějištěm nejslavnější vzpoury v dějinách mořeplavby – vzpoury na lodi Bounty. Po té co námořníci strávili několik idylických měsíců na tamních ostrovech se odmítli vrátit k tvrdé dřině a disciplíně vládnoucí na lodi a vzpourou raději riskovali život.

Příroda

Samotný ostrov je tvořen dvěma kruhovými částmi, které spojuje úzká šíje pojmenovaná po městečku Taravao, které na ní leží. Dominantou každého z ostrovů je sopečná hora, vyšší z nich Mount Orohena ční výškou 2241 metrů nad severozápadní částí zvaném Tahiti Nui (´velké Tahiti´), nižší Mont Roonui má výšku 1 332 m se nachází nad jihovýchodní částí ostrova Tahiti Iti (´malé Tahiti´). Tahiti Nui je hustěji obydlenou částí ostrova s lépe vybudovanou infrastrukturou, kde se nahází hlavní město celé oblasti Papeete.

Tahiti je pokryto hustým deštným pralesem, na jehož vymýcených částech se nacházejí citrusové pláže, pobřeží je lemováno úchvatnými plážemi s bílým pískem. Průzračné laguny vybízejí ke šnorchlování či potápění, exotická vegetace pralesa zase k pěší turistice.

Počasí

Tropické podnebí se vyznačuje střídáním období dešťů s obdobím sucha. Na Tahiti přichází horké vlhké období typické pro dobu dešťů v listopadu a trvá do dubna. V parných dnech s vysokou vlhkostí rtuť teploměru šplhá až k 31°C. Mnohem příjemnější klima panuje po zbytek roku, to se teploty pohybují kolem 26-28°C.

Historie

Tahiti patří mezi nejpozději objevená a osídlená území. Přestože patrně prvními Evropany, kteří přistáli u břehů roku 1606 byli Španělé, je za objevitele ostrova považován anglický námořní kapitán Samuel Wallis, který k jeho břehům připlul v roce 1767. Teprve v devatenáctém století začalo cílené osidlování celé oblasti, největší úspěchy slavila nekrvavá francouzská kolonizační politika. V roce 1946 se Tahiti a celá Francouzská Polynésie stala Territoire d'outre-mer (Francouzským zámořským územím). V roce 2003 se tento stav změnil na Collectivité d'outre-mer (Francouzská zámořská komunita).

Fakta na závěr

Jelikož je celý Francouzská Polynésie územím Francie, je zde úředním jazykem francouzština, ale hovoří se zde i tahitštinou. Na ostrově o rozloze 1 048 km² žije necelých dvě stě tisíc obyvatel. Co se týče etnického složení, převažují tu potomci původního obyvatelstva, další větší skupinou jsou Francouzi a pak Číňané. Nejvíce lidí vyznává protestantskou víru, asi třetina jsou katolíci. Oficiální měnou je CFP frank.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji