Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Bora Bora

Vaitape

Kulturní a správní město Bora Bora Vaitape by se sice dle velikosti mělo nazývat vesnicí (má necelých pět tisíc obyvatel), ale i tak návštěvníky seznámí s životem a kulturními zvyky obyvatel Bora Bora. Velkou atrakcí jsou trhy, kde najdete velký výběr suvenýrů, tradičních rukodělných výrobků, tropického ovoce nebo ryb právě vytažených z moře.

Mt. Pahia

Druhá největší hora Bora Bora se tyčí do výšky 660 metrů. Vede na ni šestikilometrová turistická trasa, která začíná ve Vaitape. Během náročného výstupu po skalnatém útesu budete míjet květy divokých orchidejí, kapradin a kaštanovníků. Na vrcholu vám bude odměnou výhled na krásnou lagunu a Návětrné ostrovy.

Mt. Otemanu

Výstup na horu Otemanu zabere několik hodin. V druhé půli se příjemná procházka změní v náročnější výstup, protože vede příkrými svahy. Můžete tu narazit na divoké kozy. Na úpatí hory najdete velkou jeskyni, kde žijí kolonie fregatek.

Matira Point

Pro milovníky lenošení a koupání bude opravdovým požitkem návštěva pláže na Matira Pointu, která je považována za nejkrásnější pláž světa. Je vybavena sprchami a toaletami, stejně jako četnými turistickými atrakcemi, mezi něž můžeme počítat i noho butiků a barů. Matira Point je také místem, kam se s oblibou v mělkých vodách vyhřívají ladní rejnoci trnuchy. Okolí můžete pak prozkoumat díky síti turistických stezek.

Marae

Marae se nazývají posvátná místa, kde se konaly náboženské rituály původních obyvatel a vznikl zde proslulý polynéský tanec. Na tato tabu místa byl lidem pod přísným trestem vstup zakázán. Do dnešních dnů se dochovalo jen několik trosek obřadních chrámů, většinu jich zničili v 19. století angličtí misionáři. Nejlépe dochované jsou marae Marotetini a Fare Opu, kde se nacházejí obrazce vytesané do kamene zvané želví petroglyfy. Na ostrově se nachází celkem asi čtyřicet archeologických nalezišť tajuplných marea.

Projížďky koní

Velkou atrakcí na Bora Bora jsou vyjížďky koní na plážích, které pořádá klub Ranch Reva Reva. Velkou specialitou jsou noční vyjížďky na Motu Piti Aau.

Okružní jízda na kolech

Divokou a neporušenou přírodu Bora Bora nejlépe poznáte během cyklistického výletu po asi 20 kilometrů dlouhé úzké okružní silnici, který vám poskytne neopakovatelné pohledy na tyrkysové laguny a bělostné pláže.

Hiro´s Bells

Ostrůvek na vnějším prstenci Toopua motu je domovem skály vydávající ozvěnu Hiro´s Bells.

Tapu motu

Tento ostrůvek byl v minulosti vyhrazen pouze pro příslušníky královského rodu, kam byl vstup pro neurozenou osobou trestán smrtí. Jméno ostrova - Tapu, dalo světovým jazykům slovo tabu.

Bloody Mary´s

Nejdražší restaurace na ostrově Bloody Mary´s je oblíbeným místem celebrit. Na tamních specialitách si pochutnávali například David Copperfield, Cameron Diaz, Pamela Anderson, Julio Iglesias, Harison Ford, David Rockefeller nebo Kurt Russel. Dalším vyhlášeným kulinářským domem je restaurace Bamboo House, celá postavená z bambusu.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji