Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Bora Bora

Perla Polynésie, tak se nazývá ostrov Boba Bara ležící ve skupině Společenských ostrovů, severozápadně od Tahiti. V cestovatelských anketách o nejkrásnější místo světa se pravidelně umisťuje na prvním místě, takže příměr s perlou je oprávněný

Příroda Bora Bora

Bora Bora znamená v tahitštině prvorozený, jméno v podobě Bola Bola zaznamenal James Cook, když se na ostrově v roce 1777 zastavil. Ostrov se nad hladinu moře vynořil asi před pěti miliony let po výbuchu sopky. Od té doby se propadá zpět a dnes z původně kruhového ostrova nad hladinou ční jen část kráteru v podobě půlměsíce a dva menší ostrůvky. Celý ostrov obklopuje korálový útes, ostrov chrání před divokými vlnami Tichého oceánu. Uvnitř korálového prstence se nachází mělká klidná laguna s fantastickou podmořskou faunou.

Dominantou ostrova jsou skalnaté hory Pahia a Otemanu vysoké asi 600 metrů, přičemž vyšší z nich - Otemanu se zvedá do výše 725 metrů nad mořem. Vrcholky nabízejí úchvatnou podívanou na ostrov a okolní moře, ale až po té, co zdoláte čtyřhodinový, náročný výstup, během kterého můžete obdivovat nádhery pralesa.

Nejvíce živo je asi na západním cípu ostrova, kde se nachází městečko Vaitape, jež také plní funkci administrativního správce ostrova. Druhým centrem je na jihu položený Matira Point, kde se nachází nejkrásnější pláž světa pokrytá jemným korálovým pískem.

Počasí

Počasí na Bora Bora je po celý rok poměrně stálé, v teplejším období mezi listopadem a březnem, se pohybuje okolo 28 °C, v chladnějších měsících od dubna do října je tu průměrně 25°C. Na teplejší období připadá i doba dešťů, ale té se netřeba příliš obávat, jelikož přichází v podobě krátkých přeháněk.

Fakta za závěr

Bora Bora je součástí Francouzské Polynésie, která má od roku 2003 postavení zámořského státu ve rámci Francouzské republiky. Úředním jazykem je pochopitelně francouzština, ale místní mluví i tahitštinou. Platí se zde měnou CFP frank.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji