Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Kréta

Největší z řeckých ostrovů a pátý největší ve středozemním moři – to je Kréta, místo zrození boha Dia. Na rozloze přes 8 200 kilometrů čtverečních se nalézá drsná, převážně hornatá krajina s nejvyšší horou Páhnes (2453 metrů). Severní pobřeží omývané Krétským mořem je mírné, vhodné ke koupání, písčité a mělké. Naopak jižní břehy ostrova jsou strmé, plné skal a útesů. Z této strany útočí na ostrov Libyjské moře.

Tamní počasí je jedním z nejmírnějších v Evropě, i když na zemi spadne extrémně málo srážek.  V zimě v nížinách nepadá teplota pod deset stupňů, ale na horách v lednu a únoru sněží. V létě sráží vysoké teploty pohybující se často až ke 40° C severní vítr, díky kterému se zde dá příjemně žít. Nejkrásněji je patrně na podzim, kdy jsou teploty vyšší než na jaře, ale mnohem snesitelnější než v létě.

Kréta je místem nesmírně rozmanitým, své si zde najdou romanticky založení samotáři toužící po klidu a nádherné přírodě, stejně jako extroverti, pro které je dovolená synonymem pro protančených noci. Ti první se zhlédnou ve východní části ostrova, který je velice chudý, ale také malebný s minimálním turistickým ruchem – jsou zde nádherné pláže, ale kvůli suchu v málo zeleně. O něco civilizovanější je jihovýchod ostrova.

Společensky založení jedinci si své najdou na severu, kde v okolí hlavního města Heraklionu najdete řetězce hotelů a města, která patří k tomu nejrušnějšímu v Řecku vůbec.

 Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji