Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Barbados

Bridgetown

Na jihozápadním pobřeží ostrova v zátoce Carlisle Bay leží hlavní město Barbodosu Bridgetown. Rušné obchodní centrum je zajímavou směsicí moderní a koloniální architektury, která je dědictvím dlouholeté britské nadvlády. Město křižují široké bulváry i úzké uličky plné obchůdků nabízejících karibský rum. Navečer doporučujeme zakotvit v Baxter´s Road, známé jako „ulice, která nikdy nespí" a  ochutnat vyhlášený rum v některém z četných obchůdků, či pouličních stánků ... třeba až do rána.

Kolonizační nadvládu Velké Británie připomíná množství monumentálních obelisků, parlamentní budova postavená v gotickém stylu či výstavná anglikánská katedrála. Velkou pozornost budí židovská synagoga z 19. století.

Odpočinek turisté najdou v rekreační oblasti mořské úžiny Careenage nebo v rozlehlém Queen´s Parku s prostornými travnatými plochami pro pořádání pikniků, nebo jen lenošení ve stínu staletých baobabů.

Holetown

Nejvýznačnějším turistickým centrem Barbadosu je Holetown, nebo také St. James Town. Moderní město s mnoha památkami, včetně St. James Parish Church, nejstaršího kostela na ostrově, která byl založen roku 1628.

Sam Lord´s Castle

Pozoruhodné sbírky moderního umění a historického nábytku ukrývá výstavné sídlo z vápence postavené Samem Lordem. Podle legendy tento „pirát s erbem" pomocí luceren sváděl lodě z bezpečné cesty na strmé útesy, kde ztroskotaly a poté je vykrádal.

St. Lawrence

Na jihozápadní pobřeží, asi patnáct kilometrů jižně od Bridgetownu, leží oblast městeček St. Lawrence vyznačující se  středně drahým ubytováním a skvělými plážemi, mezi nimiž vyniká Dover Beach s prachově bílým pískem. Jen o pár set metrů vedle leží letoviska Worthing a Hastings, kde jsou k vidění ukázky místních řemesel a rozkošné malé pláže s bílým pískem.

Sunbury Plantation House

Barbados byl v minulosti významným zemědělským centem s mnoha plantážemi cukrové třtiny. Jednu zachovalou můžete najít ve vnitrozemí, byla postavena v 17. století a do dnešních dnů si zachovala autentickou atmosféru starého plantážnického sídla. Nejlépe se tam dostanete autobusy z jižního letoviska Oistins, které staví přímo před vstupní branou.

Flower Forest

S rozmanitou floru Barbadosu se nejlépe seznámíte návštěvou „Květinového pralesa", kde jsou k vidění snad všechny druhy květin a stromů vyskytujících se na ostrově. Rezervace vyrostla na území bývalé plantážena cukrovou třtinou o rozloze 20 hektarů.

Prohlídku květinového pralesa můžete spojit s návštěvou vápencové oblasti s jeskyněmi,podzemními řekami a vodopády, který leží jižním směrem.

Barbados Wildlife Reserve

V severní části ostrova se rozkládá přírodní rezervace Barbados Wildlife Reserve. Křižuje ji velké množství stezek, jež vás provedou tropickým pralesem,kde žijí zelené opice, želvy s červenýma nohama a majestátní pelikáni.

Graeme Hall Nature Sanctuary

Přírodní rezervace Graeme Hall  je domovem stejnojmenné bažiny, která se stala velkou turistickou atrakcí. Největší vodní plocha ve vnitrozemí leží ve farnosti Christ Church. Mokřiny jsou porostlé červenými a bílými mangrovníky nebo rákosem. Žije tu jak ostrovní tak sezónně zimujícíptactvo, vody jsou plné ryb a živočichů, okolí je domovem zelených opic.

Harrison´s Cave

Jeskyní komplex Harrison´s Cave je plný krápníků a protéká jím podzemní řeka s jezírky a vodopádem. Prohlídka jeskyně se odehrává na elektrickýchvozících, poté se pokračuje pěšky až k vodopádu padajícímu do jezírka.

St. Michael

Kolem vojenské pevnosti bylo roku 1780 založené městečko, které se může pochlubit původní architekturou domů, strážních věží a vězením, kterédnes slouží jako muzeum. Dochovaná je také původní nemocnice a hřbitov.

Morgan Lewis Sugar Mill

V největším kompletně dochovaném cukrovaru v celé karibské oblasti z 18.století zahrnuje i větrný mlýn sloužící k drcení cukrové třtiny.

Opatství St Nicholas

Jedním z posledních tří dochovaných sídel jakobitů  na západní polokouli je opatství St. Nicholas založené roku 1660. Její budova upoutá elegantnímobloukovým štítem, komínovou hlavou a  zdobením z korálového vápence.

Safari

Oblíbeným dobrodružstvím na Barbadosu je jízda na off roadu do hůře přístupných míst ostrova. Poznáte divokou přírodu, panenský prales nejvyšší bod ostrova, ze všech míst si odnesete nejen vzpomínky, ale i nádhernéfotografie míst, které poznáte v vyhlídek.

Ponorka

Bezpečně v ponorce můžete poznat jedinečný život v korálových útesech. Plavby se pořádají ve dne i v noci.

Let helikoptérou

Oblíbenou kratochvílí jsou dvaceti až třiceti minutové  lety v helikoptéře kolem ostrova. Z ptačí perspektivy si prohlédnete bujnou vegetaci východního pobřeží, tyrkysově modré moře i hornatý střed ostrova.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji