Exotická svatba

tel. 251 566 249

Praktické rady

Barbados

Oficiální název státu: Barbados
Rozloha: 431 km2
Úřední jazyk: angličtina
Hlavní město: Bridgetown
Peněžní jednotka: barbadoský dolar, BDs
Počet obyvatel: 272 229 obyvatel (2007)
Národnostní složení: 93 % potomci Afričanů
3 % Evropané
1 % Asiaté (Indové, Číňané
3 % míšenci
Náboženské složení: 67 % protestanti (40 % anglikánská církev, 8 % svatodušní, 7 % metodisté, 12,6 % ostatní)
4 % katolíci
17 % bez vyznání
12 % ostatní

 

Počasí a ideální doma k návštěvě Barbadosu

Nejlepší počasí na Barbadosu je od prosince do dubna. Dalšími vhodnými měsíci jsou listopad, dále květen a červen. Všeobecně nedoporučujeme cestovat od července do října, kdy je v oblasti možný výskyt hurikánů. V případě cesty v hurikánové sezóně, doručuje předem prokonzultovat s delegátem cestovní kanceláře či recepcí hotelu postup a vhodné chování za dané extrémní klimatické situace

Podmínky využívání zdravotní péče

Barbados má ze zemí Východního Karibiku nejmodernější lékařské vybavení, zdravotní péče je na docela dobré úrovni, nicméně pokulhává záchranný systém rychlé pomoci. Zdravotní péče je poskytována ve dvou hlavních nemocnicích, v několika dobře vybavených klinikách, zdravotnických centrech a pečovatelských domech. Vláda provozuje v největší nemocnici Queen Elizabeth Hospital 600 lůžek a poskytuje několik specializovaných služeb včetně 24 hodinové lékařské pomoci. Druhou největší nemocnicí je Bayview, která je soukromým zdravotnickým zařízení, které rovněž poskytuje různé lékařské služby.

Příjezd záchranné služby může trvat i několik hodin. Ošetřující personál nesmí provádět během jízdy oživovací pokusy. Ošetřující lékaři očekávají okamžitou úhradu za provedené úkony.

Doporučujeme uzavřít pojištění proti úrazům, které bude krýt přepravu ve vážnějších případech
(USA).

Upozorňujeme na zvýšený výskyt komárů přenášejících dengue. Nejlepší ochranou je použít vhodný repelent.

V zemi se vyskytuje žlutá zimnice. Očkování proti této nemoci a jeho potvrzení v očkovacím průkaze je povinné v případě, že cestovatel přijíždí z těchto zemí: Bolívie, Brazílie, Francouzská Guayana, Kolumbie, Panama, Peru, Surinam a Venezuela. Vakcína s dobou účinnosti deset let musí být aplikována nejméně deset dnů před vstupem na území Barbadosu.

Zdravotnictví - důležitá telefonní čísla:

  • policie: 112
  • záchranná služba: 115
  • hasiči: 113
  • ostatní služby: 119

Víza, poplatky, specifické podmínky cestování do teritoria

Cestovní pas platný minimálně 6 měsíců.

Čeští turisté k pobytu na Barbadosu nepotřebují vízum. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup na jeho území a pobyt nezměnily.

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Barbados je poměrně bezpečná země. Drobná kriminalita je na běžné úrovni, avšak poslední dobou je patrný nárůst ozbrojených přepadení turistů. Dále je zapotřebí se chovat obezřetně při pobytu na pláži, kde se nedoporučuje ponechávat cenné věci a to ani v uzamčeném vozidle. V nočních hodinách je vhodné se vyhnout plážím a osamělým neosvětleným místům.

Velmi striktně je posuzováno pašování, držení a konzumace drog. Zmíněný trestný čin je postihován mnoholetými tresty odnětí svobody.

Na Barbadosu se jezdí vlevo, mezinárodní řidičský průkaz je platný po dobu jednoho roku. Dopravní síť má dobrou úroveň, bezpečná a kvalitní je veřejná doprava a taxislužba. Rychlost je omezena v obcích na 40-60 km/hod. a mimo obec na 80 km/hod..

Turisté by měli uzavřít cestovní pojištění proti různým cestovním rizikům jako je krádež platební karty, zmeškání letu apod).

Kontaktní český úřad

Velvyslanectví České republiky v Mexiku - Embajada de la República Checa
Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México

telefon:  0052/55/55312544, 55312777
nouzová linka: 0052/1/55/21092399
e-mail: mexico@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/mexico
vedoucí úřadu: Ing. Jiří HAVLÍK


Stálá mise České republiky při OSN - Permanent Mission of the Czech Republic to the United Nations
1109-1111 Madison Avenue, NY 10028 New York

telefon: +1 646 981 4001
e-mail: un.newyork@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/un.newyork
vedoucí úřadu: Ing. Edita HRDÁ

Zdroj: MZV.czVeškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji