Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Barbados

Nejvýchodnějším ostrovem Karibiku je Barbados, ostrovní království patřící od roku 1966 ke Commonwealthu. V jeho čele formálně stojí britská královna Alžběta II, jejíž portrét najdete na  všech úředních budovách.

Novodobá historie Barbadosu se začala spát roku 1536, kdy ostrov objevili Portugalci. Nicméně od počátku sedmnáctého století patřil Velké Británii, což je znát na kulturním rázu ostrova i architektuře. Tamní městečka působí, jako kříženci Londýna a typické karibské vesnice. V hlavním městě Bridgetownu žije pouhých 7 000 tisíc obyvatel, takže z našeho pohledu jde spíše o „hlavní vesnici.“

Počasí a krajina

Poloha v tropickém pásu a stálý vánek pasátů zaručují ostrovu mírné stálé teploty mezi 24° a 29°C. Celoročně tu panuje relativně suché, slunečné počasí, které je od června do listopadu přerušeno obdobím dešťů. V této době turistický ruch poněkud utichá, protože ostrov sužují časté tropické bouře a hurikány.

Rozloha ostrova Barbados činí 430 km², přičemž na délku měří 35 kilometrů. Jeho vznik má na svědomí činnost korálů na mořském dně, které se  postupně  zvedalo posouváním Jihoamerické desky pod Karibskou.  
Nejvíce turistických rezortů najdete v západní a jihozápadní části, kde mají pláže bílý až růžový odstín a klidné moře je ideálem pro děti. Naopak milovníci surfování najdou ráj na východním pobřeží, jehož břehy omývají  vlny Atlantiku. Jinak ostrov pokrývá tropický prales, pastviny a plantáže cukrové třtiny, které zaujaly místo po  původních mangrovníkových porostech.

Aktivity

Barbados láká hlavně potápěče, kteří mohou kromě korálových útesů, mezi nimiž proplouvají ohromná hejna barevných rybek, prozkoumávat i nesčetné vraky lodí, které zde ztroskotaly. Nejznámějším je Berwyn v Carlisle Bay, díky nedaleké vzdálenosti od břehu se dá probádat jen za pomoci šnorchlu. Unikátním zážitkem je možnost zaplavat si s mořskými želvami, které jsou natolik krotké, že se nechají pohladit.

Fakta na závěr

Počet obyvatel celého Barbadosu se rovná počtu obyvatel  většího krajského města -, na celém ostrově žije 286 tisíc lidí. Co se týká skladby obyvatelstva asi 90% tvoří černoši, zbytek běloši, asiati a míšenci. Nejvíce lidí se hlásí k protestantské víře.  Tamní měna se nazývá barbadoský dolar.

Hospodářství plynou největší příjmy ze zemědělství, které se soustřeďuje na pěstování cukrové třtiny, výrobu cukru a tolik oblíbeného rumu. V posledních letech tvoří  významný podíl hospodářství  i turismus a bankovnictví. Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji