Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Mauricius

Port Louis

Hlavním městem a zároveň největším přístavem Mauricia je Port Louis, město pojmenované po Ludvíku XV. Jako přístav bylo využíváno již od roku 1637, hlavním správním centrem se pak stalo roku 1735. Bohatou historii města najdete na každém kroku: úzké křivolaké uličky a historické stavby, nechybí kostely, hinduistické či budhistické chrámy ani mešity. V současnosti čítá populace města něco přes 150 tisíc obyvatel a jde o moderní velkoměsto s všemi klady a zápory.

V Port Louis musíte vidět:

The Mauritius Institute

Věnuje se studiu ostrovní flory a fauny.

Caudan Waterfront

Zábavní centrum s moha obchody leží u přístavu. Jde o jedno v nejoblíbenějších obchodních center na ostrově.

Aapravasi Ghat

Z prvního imigračního úřadu na světě zbyly dnes už jen trosky. Úřad tu vybudovali Britové kvůli zvýšenému příjemu přistěhovalců z Indie.

 

Eureka

Jednou z nejkrásnějších staveb na ostrově je kreolský dům Eureka z roku 1830 ve městě Moka. Leží v tropické zahradě, jejíž součástí jsou i vodopády Moka River a Moka Range.

Black River Gorges

Tento národní park proslul velkým množstvím ptactva a divoké zvěře, které můžete pozorovat za ideálních podmínek. Byl zřízen v roce 1994 účelem ochrany posledních mauricijských pralesů. Kvetoucím parkem vás provede síť stezek, jejichž prostřednictvím poznáte vodopády, soutěskami a kvetoucí florou.

Botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam

Zahrada v Pamplemousses je nejstarší na jižní polokouli a uchovává obsáhlé sbírky exotických rostlin, mezi nimiž najdete obrovskou vodní lilii nebo palmu Talipot, která kvete jedou za 60 let a poté umírá. Je tu také první cukrovar na zpracování cukrové třtiny na Mauriciu.

Jezero Grand Bassi

Jezero vzniklo v kráteru vyhaslé sopky stalo se posvátným hinduistickým místem, během svátku Maha Shevaratree se tu konají náboženské obřady. Nedaleko se také nachází hinduistický chrám.

Chamarel

V pohoří Chamarel vznikla unikátní vulkanická vyvřelina, kterou vlivy počasí obarvily do sedmi barev Země – hraje odstíny červené, modré, zelené a žluté barvy. Na nejfotogeničtější místo Mauricia se dostanete po točitých silnicích vedoucích kávovými plantážemi. Nedaleko se nachází krásné koupací jezírko s vodopádem.

Casela Bird Park

Tygry, opice, želvy a hlavně na 140 druhů ptáků z pěti různých kontinentů můžete spatřit v ptačím parku Casela. Třešničkou na dortu je příjemná atmosféra pobřežní krajiny protkaná potůčky s kaskádami.

Martello Towers

Během Napoleonských válek vybudovali Britové v některých zemích malé kruhové obranné pevnosti. Na Mauriciu jich v letech 1832 a 1835 vzniklo pět, z nichž se tři zachovaly dodnes. Jednu, nedaleko pláže Tamarin zrestaurovala organizace Friends of the Environment a provozuje v ní muzeum.

La Vanille Crocodile Park

Na jihu ostrova se nachází farma, kde pěstují nilští krokodýli a to jak na maso, které můžete ochutnat v restauraci, tak pro kůži. Součástí farmy je také botanická zahrada a ZOO orientující se na lokální živočišné druhy, můžete si prohlédnout například želvy obrovské, chameleony, netopýry, či leguány.

Mahébourg

Existují tři věci, kvůli, kterým byste měli navštívit Mahébourg v zátoce Grand Port. Za prvé je město centrem rybolovu, za druhé se tu vyrábějí fantastické sušenky podle tajného rodinného receptu a za třetí si můžete prohlédnout Muzeum loďstva.

Le Morne

Poloostrov Le Morne získal jméno podle stejnojmenného skalního monumentu, který ční do výšky 556 metrů. V minulosti skála sloužila jako úkryt uprchlých otroků, kteří tu přežívali v jeskyních. Poloostrov je jednou z posledních tří lokalit na světě, kde roste květina Mandrinette.

Vieux Grand Port

Grand Port je pojmenován podle staré vesnice Old Grand Port, která byla místem přistání prvních Holanďanů. Krásná zátoka na jihovýchodním pobřeží, kde zelené horské svahy padají prudce do moře se posléze stala jejich domovem. Nyní je tu nachází pouze zřícenina.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji