Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Mauricius

Zelená perla Indického oceánu, tak se také říká ostrovu Mauricius, který spolu s dalším ostrovem Rodrigues a několika menšími ostrůvky tvoří Republiku Mauricius. Ostrov o rozloze 1 865 km² je vulkanického původu, kolem něho se táhne 330 kilometrů bílých pláží, které jsou před vlnobitím chráněny prstencem korálového pásu. Tyrkysově modré moře přímo vybízí k vodním radovánkám, mezi nimiž by se dalo vyzdvihnout potápění spojené s pozorováním korálových útesů.

Povrch ostrova je převážně hornatý, třetinu plochy pokrývá tropický prales. Nachází se zde známá přírodní rezervace Domaine Les Pailles, jež nabízí výlet do koloniálních dob. Za shlédnutí stojí také Chamarel tvořený vulkanickou vyvřelinou, jehož součástí jsou úchvatné vodopády.

Jelikož ostrov ležel na lodní cestě do Indie, stal se významnou obchodní křižovatkou a toto výsadní postavení ztratil až otevřením Suezkého průplavu. Nejprve se ocitl v zájmu Holanďanů, později Francouzů a nakonec Britů, kteří ostrov kolonizovali až do roku 1968, kdy získal nezávislost. Z této historické různorodosti vyplývá i skladba obyvatelstva, kde se mísí lidé indického, čínského, afrického, francouzského a britského původu. Úředním jazykem je zde sice angličtina, ale většina z 1,3 milionu obyvatelstva hovoří kreolsky, v médiích převládá francouzština.

Stejně kosmopolitní jako složení obyvatelstva, je i tamní architektura, kultura či jídlo. Najdete v nich vlivy Francouzů, Britů, Číňanů, Indů, Afričanů i Kreolů. A přestože na ostrově převládají tři různá náboženství – křesťanství, hinduismus a islám, žijí zde tyto v dokonalé harmonii a míru.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji