Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Maledivy

Sultánský palác

Třípodlažní budova v Malé postavená v koloniálním stylu je sídlem Národního muzea, které vás seznámí se všemi důležitými aspekty historie Malediv a životního styl jeho obyvatel. Mezi vystavenými předměty najdete například trůn bývalého sultána, nebo pušku národního hrdiny Mohameda Thakurufaana, s níž v 16. století bojoval proti Portugalcům. Jeho hrob najdete na okraji města.

Jumhoora Maidan

Hlavní náměstí města Malé je lemováno vládními a administrativními budovami. Na jihu leží Islámské centrum a Velká páteční mešita se svým zlatým dómem a vysokými minarety.

Velká páteční mešita

Zlatá kopule Velké páteční mešity je dominantou Malé. Zvenčí je budova zdobená do kamene tesanými ornamenty, interiér zaujme dřevěnými řezbami, koberci a překrásnými lustry. Prohlídka je možná mimo dobu modliteb. Muži musí mít dlouhé kalhoty, ženy dlouhou sukni nebo oblek, zakrývající celé jejich tělo.

Mešita Hukuru Minskiy

Jedna z nejstarších památek na Malé je mešita Hukuru Minskiy, jejíž stavba se datuje do roku 1675 a považuje se za jeden z nejcennějších skvostů architektury na světě. V současnosti slouží jako Islámské centrum. Prohlídka zevnitř není možná, můžete ji tedy obdivovat jen zvenčí.

Palác Mulee-aage

Impozantní stavbou z roku 1906 nechal postavit sultán Mohamed Shamsuddeen III. A nahradil jí staré panovnické sídlo. Budovu charakterizují skvěle vypracované ornamenty na branách a střechách. Nyní je palác v Malé prezidentskou rezidencí. Nádherná palácová zahrada sehrála významnou roli během 2. světové války - zelenina vypěstovaná v ní, pomohla zmírnit následky hladovění obyvatelstva.

Rybí trh

Nábřeží Malé se každý večer mění v proslulý rybí trh, kde můžete koupit mnoho druhů ryb čerstvých nebo upravených. O hygienu se bát nemusíte, tržnice se denně dezinfikuje.

Městský bazar

Nachází se v severní části Malé, která je protkána úzkými, křivolakými uličkami s obchůdky. Stánky nabízejí produkty moře a korálových útesů, ale i ovoce a zeleninu a pochopitelně suvenýry. Ochutnejte z nabídky uzených či smažených ryb, které jsou tradiční pochoutkou Malediv.

Kudabados

Tento ostrov byl uchráněn před civilizací a vyhlášen přírodní rezervací Kuda Bandos Reserve. Pořádají se tam pouze jednodenní výlety pro turisty, místní obyvatelé přijíždějí na víkendy. Ke vstupu na území ostrova nepotřebujete povolení.

Ostrov Viligili

Na ostrově leží mezinárodní letiště, které vzniklo tak, že byl ostrov Viligili spojen s vedlejším ostrovem a vznikla tu 3000 metrů dlouhá přistávací dráha. Z letiště můžete vidět na Ostrov Hulhu-Male, u něhož je vytvořen dlouhý umělý výběžek zastavený apartmány.

Ostrov Kudabados

Na ostrově byla vyhlášena přírodní rezervace Kuda Bandos Reserve. Na území se pořádají pouze jednodenní výlety, k nimž nepotřebujete žádná zvláštní povolení.

Neobydlené ostrovy

Na nezpřístupněné ostrovy je vstup povolen se souhlasem Ministerstva správy atolů - Ministry of Atolls Administration v Male, kde vás také informují o způsobu registrace po příjezdu na daný ostrov. Pokud tuto návštěvu podniknete prostřednictvím hotelu nebo cestovní kanceláře, žádná povolení potřebovat nebudete.

Při návštěvě obydleného ostrova, na němž se nenachází žádný turistický resort se jděte nejdříve představit vedoucímu představiteli ostrova (kateeb) a knězi (gazi). Jako projev úcty k těmto osobám si oblékněte sváteční oděv.

Potápěčské lokality v okolí Malé

V okolí Malé je voda více znečištěná v důsledku vyšší hustoty obyvatelstva. Nicméně se zde najdou lokality s křišťálově čistou vodou a zajímavými, nepoškozenými útvary.

Například Kiki Reef, také nazývaný Hans Hass Place je vhodný i pro šnorchlování, protože v hloubce 4-5 metrů je mnoho co k vidění z bohatého podmořského života. Ve větších hloubkách jsou k vidění jeskyně a převisy s měkkými korály.

Wreck of the Maldive Victory – vrak nákladní lodi, která ztroskotala 13. února 1981 a v současnosti hostí mnoho korálů a hejn ryb.

North Male Atol

Velmi dobře prozkoumaný atol nabízí mnoho příležitostí i pro celodenní potápěčské výlety. Ve vašem hotelu vám poradí ideální místo v dobré dosahu.

Zajímavé lokality male Atolu:

Aquarium – korálový útvar padající do hloubky až patnáct metrů je domovem mnoha ryb jako rejnoků, žraloků, velké pyskouny a hejna snapperů. Místo vhodné u pro méně zkušené potápěče.

Tato thilla - nebo Rainbow Reef je úzký kanál s jeskyněmi a vertikálními průplavy oplývající rostoucími, měkkými, modrými korály a mnoha druhy útesových ryb

Banana Reef – chráněné území je domovem mnoha velkých dravých ryb a patří k nejvyhledávanějším na světě.

South Male Atol

Nnejlepší potápění nejdete vedle kanálu Vaadhoo Kandu. Malé průlivy táhnoucí se mezi atolem a mořem disponují mnoha potápěčskými lokalitami.

Zajímavé lokality South Male Atolu:

Velassaru Caves - rozlehlé jeskyně a převisy na stěně Vaadhoo Kandu, nevhodné pro začátečníky.

Vaagali Caves - několik jeskyň plných hub a měkkých korálů v hloubce 15 metrů

Guraidhoo Kandu - chráněná oblast centrální útesové praskliny mezi dvěma útesy s mnoha druhy korálových i velkých ryb. Vhodná i pro nezkušené potápěče.

Atol Rasdhoo

Největší jeho atrakcí jsou dvě potopené lodi, Na ostrově Kuramathi byla vybudována dekompresní komora.

Atol Ari

Atol Ari je velmi dobře vybaven pro potápěče, nachází se tu mnoho atraktivních míst ale i zážitků-chtivých potápěčů. Se správným výběrem lokality vám pomohou operátoři potápění.

Zajímavé lokality Atilu Ari:

Maayafushi Thilla – chráněná lokalita s výskytem bílých útesových žraloků, jeskyní a měkkých korálů

Halaveli Wreck – vrak nákladní lodi potopené v roce 1991 je domovem přátelských rejnoků

Fish Head – nebo také Mushimasmingali Thilla. Chráněná lokalita s mnoha úrovňovými lavicemi, převisy a jeskyněmi porostlými černými korály a sasankami. Z ryb se tu vyskytují ropušnice, hejna barakud a šedí útesoví žraloci

Kudahrah Thilla – chráněná oblast s gorgoniemi, korály bičíkatými a černými, celá pole mořských vějířků

Fellidhoo Atol

Místo s minimálně 24 potápěčsky atraktivními oblastmi, některá nejdou zpřístupněma a v dodahu jsou pouze z výletních lodí.

Zajímavé lokality Fellidhoo Atolu:

Devana Kandu – oblast v průlivu odděleném útesy je přístupné několika vstupy s převisy, jeskyněmi, útesovými žraloky a rejnoky

Fotteyo – lokalita s mnoha jeskyněmi, klenbami a jámami porostlými měkkými korály. Z ryb jsou k vidění rejnoci, útesoví žraloci, tuňáci, štiky, barakudy, želvy a kladivouni.

Rakeedhoo Kandu – lokalita v hlubším kanálu s jeskyněmi a útesy porostlými obrovskými korály

Atol Faadhippolh

Odlehlý atol přístupný pouze z jednoho resortu s několika zajímavými potápěčskými lokalitami.

Atol Addu

Málo navštěvované a stále ještě neprozkoumané místo, kde jsou největšími atrakcemi žraloci, želvy, manty (létající ryby) a další druhy velkých ryb. Addu navštěvuje mnohem méně potápěčů než jiné oblasti v turistických zónách Malediv.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji