Exotická svatba

tel. 251 566 249

Stopover Dubaj

Maledivy

Při cestě na Maledivy, Mauricius a Seychely obvykle probíhá mezipřistání v Dubaji. Využijte toho a prodlužte si pobyt z několika hodin na pár dní a zažijte neopakovatelnou atmosféru pouštního města na břehu Perského zálivu, které žije v budoucnosti o něco dál, než zbytek světa.

Je to město nejvyšších mrakodrapů či hotelů, obřích nákupních center, krytých sjezdovek, podmořských hotelů a umělých ostrovů – posledních (zatím) divů, které tu byly v zájmu zvyšování turistického ruchu a investic do nemovitostí postaveno.

Emiráty - bezpečné i absolutistické

Dubaj je jedním ze států Spojených arabských Emirátů a zároveň hlavní město stejnojmenného státu. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubaj City. Po hlavním městě SAE Abú Dhabí je druhým největším a nejbohatším, ale také nejdražším. Leží na východním cípu Arabského poloostrova u břehů perského zálivu. Příjmy z ropy investoval dubajský šejk Muhammad bin Rašíd Al Maktum právě do rozvoje turistiky, protože si uvědomil, že zásoby černého zlata nejsou nevyčerpatelné a v turistice spatřil zajímavý zdroj příjmů.

Spojené arabské emiráty jsou federací sedmi emirátů, z nichž každá je absolutistickou monarchií, v čele s šejkem, ne jinak je tomu v Dubaji. Přísné zřízení má i své výhody: neexistuje tu prakticky žádná kriminalita, protože tresty za přečiny jsou velmi přísné (za krádež se stále platí ztrátou ruky, neobvyklé není ani bičování). Velmi vysoké pokuty jsou i za odhazování odpadků, byť třeba jen nedopalku. Nevadí, že jste cizinec, zákony tu platí pro všechny a tak například pokud byste byli přistiženi při nevěře, čeká vás vězení. Na druhou stranu je tu velmi bezpečno, jen musíte dodržovat arabské zvyklosti oblékání – tedy zahalená ramena a kalhoty či sukně pod kolena.

Klima a počasí

Počasí je v Emirátech velmi horké a prakticky beze srážek, nejvíce tu prší v únoru a březnu, vždy jde o krátké, prudké lijáky. V zimních měsících se teploty pohybují kolem 25-29 °C, v létě šplhají až k 50°C, což může být pro zdraví nebezpečné. Moře je celoročně krásně teplé nad 25 °C.

Ideální doba na návštěvu je od října do května, kdy jsou teploty přeci jen příznivější a kromě polehávání na plážích se naskýtá příležitost i k výletům do vnitrozemí, například formou pouštní safari. Je nutno mít na zřeteli, že všechny vnitřní prostory, jako i auta či autobusy jsou klimatizované a to velmi silně. Proto je třeba mít při sobě teplejší svetr, který si člověk při příchodu do klimatizovaných prostor oblékne.

Fakta na závěr

Úředním jazykem je arabština, ale bez problémů se domluvíte anglicky. Měnou SAE je emirátský dirham (AED), jeden AED má 100 filů.

Velmi zajímavé je složení obyvatelstva Dubaje, rodilí občané tvoří jen 15%, zbytek tvoří přistěhovalci z Íránu, Libanonu, Pákistánu a Indie, kteří přijeli za prací. V samotné Dubaji bydlí jen nevelké procento těch, kteří tu pracují. Vysoké nájmy nutí lidi hledat přístřeší v sousedním, levnějším emirátu Šardžá.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji