Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Moorea

Starověká obydlí a marae

V Opunohu Valley se nacházejí starověká obydlí, která jsou již po 150 let neobývaná. Najdete tu na 500 starověkých soch včetně chrámu a marae, některé ze soch byly citlivě restaurovány. Marae je posvátné místo, které sloužilo k náboženským, sociálním a pohřebním účelům v polynéské společnosti. Další marae, které stojí za to vidět je Mahaiatea marae.

Vyhlídka Belvedere

Panoramatická vyhlídka na údolí Opunohu a na Cookovu a Opunohu zátoku.

Tiki Village Cultural Centre

Typická tahitská vesnice s ukázkami řemesel jako tkaní, sochařství, tetování a malování i proslulých tahitských tanců.

Konzervárna Jus de Fruits de Moorea

Moore je mimo jiné známá jako ostrov ananasu, který tvoří významnou hospodářskou položku. Vyvážen je ve formě čerstvého ovoce a džusu. Jus de Fruits de Moorea je největší konzervárna ananasové šťávy a také oblíbeným cílem exkurzí. Leží v Valley of Pihaena.

Opunohu Bay & Cook´s Bay

Dvě symetrické zátoky Opunohu a Cookova ležící na severní straně ostrova Moorea mají na svědomí, že ostrov vypadá z pohledu z výšky jako srdce. Obklopené horami tvoří jedinečnou scenérii, kterou byste si neměli nechat ujít. Zvláště pak potěší milovníky filmu a historie, Opunohu Bay je totiž skutečné místo, kde přistála Bounty, aby doplnila zásoby chlebovníku.

Hora Rotui

Rotui je velkolepá hora výškou 899 metrů, druhá nejvyšší na ostrově Moorea. Hory na ostrově jsou považovány za těžce zdolatelné a proto, pokud se rozhodněte na Rotui vydat, mějte na paměti, že tento výstup je výzvou i pro zkušenější horolezce.

Papetoai Temple

Ve vesnici Papetoai najdete stejnojmenný kostel, který díky svému osmiúhelníkového půdorysu patří k nejzajímavějším z těch, které lze na ostrovech Francouzské Polynésie nalézt. Byl postaven misionáři mezi roku 1822 až 1827 a poté několikrát přestavěn, což ho řadí k vůbec nejstarším evropským stavbám celé oblasti. Naprosto necitelně byl postaven na místě staré posvátné marae a dává tak svědectví křesťanské náboženské rozpínavosti.

Fare Vannila

Nejvoňavějším zážitkem ostrova se stane návštěva výrobny „Tahitského zlata" - vanilky. Uvidíte, jak se vanilka pěstuje i zpracovává do mnoha druhů výrobků určených ke koupi.

Black Pearl Farm

Stejně jako nedaleké Tahiti je i Moorea producentem vzácných černých perel. Pěstují se na farmách a stát se svědkem tohoto tajuplného procesu, stejně jako majitelem některé z perel, určitě stojí za to.

4x4 Safari

Oblíbenou zábavou na ostrově Moorea se stalo vyrazit si na Safari automobilem s pohonem na všechny čtyři kola. Na ostrově funguje hned několik společností provozující tuto atrakci, jejichž trasy kombinují kulturní a historické památky.

Parasailing

Jeden ze sportů, o němž každý slyšel, ale málokdo ho zkoušel. Je to zábava! Zážitek tvá obvykle asi deset minut a vznesete se do výšky 180 metrů nad hladinu moře. Uvidíte tak lagunu z jedinečné perspektivy a při přistání si ani nenamočíte nohy.

Plavání s delfíny

Hotel Intercontinental Moorea Resort & Spa provozuje delfinárium, které je umístěno v části hotelové laguny. Tři delfíni skákaví tu žijí v obrovském přírodním prostředí Moorea Dolphin Centra. Všichni obyvatelé delfinária jsou narozeni v zajetí, nebo tam byly odesláni „do důchodu" americkým námořnictvem ze San Diega.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji