Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Moorea

Polynésii 17 kilometrů od Tahiti. Podle legendy je ostrov Moorea ploutví obrovské ryby Tahiti. A opravdu při pohledu z hora rybí ploutev připomíná, jiní zase vidí za tvarem ostrova srdce. V překladu z tahitštiny znamená Moorea Žlutá ještěrka.

Nepospíchej!

Heslem ostrova je ´Haere Maru!´, což znamená ´Nepospíchej!´ a setkáte se s ním na každém kroku. Tamní obyvatelé jsou přesvědčeni, že jejich ostrov svými krásami předčí sousední a slavnější Tahiti. Pravdou je, že se zde podařilo udržet turistický ruch na rozumné úrovni, díky čemuž se zde dá prožít mnohem klidnější dovolená. I ceny jsou příznivější. Nezaměnitelnou dominantou ostrova je slavná hora Rotui

Moorea je ostrov sopečného původu s převážně hornatým povrchem, desítkami bílých pláží ale i úchvatných útesů příkře padajících do průzračně čistých vod. Mezi nejkrásnější místa planety se počítají dvě tamní zátoky - Opunohu a Cookova. Zvláště izolovaná Opunohu s minimem zástavby patří k nejklidnějším místům na ostrově.

Ostrov není jen rájem pro potápěče a milovníky plavání. Díky poměrně rovinatému pobřeží se dá celý ostrov objet na kole. Takový výlet není záležitost jen pro vrcholové sportovce, po obvodu měří zhruba 60 kilometrů.

Počasí

Tropické podnebí dává ostrovu příjemné klima s poměrně stálými teplotami do 30°C v nejteplejším období v roce, což je období dešťů trvající od listopadu do března. Mnohem příjemnější je sušší období roku od dubna do října, kdy můžete odpočívat v příjemných 27°C.

Fakta na závěr

Jelikož je celý Francouzská Polynésie územím Francie, je zde úředním jazykem francouzština, ale hovoří se zde i tahitštinou. Co se týče etnického složení, převažují tu potomci původního obyvatelstva, další větší skupinou jsou Francouzi a pak Číňané. Nejvíce lidí vyznává protestantskou víru, asi třetina jsou katolíci. Oficiální měnou je CFP frank.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji