Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Peloponéský poloostrov

Nejjižnější část pevninského Řecka připomíná svým tvarem dlaň nebo list moruše. Peloponéský poloostrov byl pojmenován podle Pelopa, mytického krále, kterého vlastní otec předhodil jako potravu bohům. Poloostrov o rozloze 21 389 km2, je vlastně uměle vytvořený ostrov, od pevniny byl oddělen Korintským průplavem. Gigantická stavba vznikala v letech 1881 až 1893 a přetnula Korintskou šíji. Peloponéský poloostrov je na východě omýván Krétským mořem, na západě pak mořem Jónským.

Dlouhé pobřeží nabízí velké množství oblázkových pláží, ale neoplývá velkými turistickými středisky, za největší letoviska jsou považovány Tolo a Niforeika, kde je možné si užívat také pestré škály vodních sportů. Jinak se tam nacházejí hlavně menší střediska, které na jednu stranu nabízejí klidnou dovolenou v autentickém prostředí, ale na druhou stranu tu chybí špičková nabídka vybavení, na kterou jsou nároční turisté zvyklí.

Stopy historie

Peloponés se ale vyplatí navštívit milovníkům historie, vždyť tady se psaly první dějiny světa a právem je nazýván kolébkou civilizací. Tady zažily vzestup, vrchol i pád slavná města jako Sparta, Mykény, Korint, Olympie, byzantská Mystra i středověké chrámy  Monemvassi.  Během římského období se dostal do popředí přístav Pátrai, který je dodnes největším městem celého poloostrova. Na místech slavných měst se dnes nacházejí archeologická naleziště, kde se vědci snaží odkrýt co nejvíce o životě v dávno zapomenutých časech.  Například Mykény, které daly jméno celé velké civilizaci trvající 400 let, jsou dnes jen malou vesnicí. Jiná města existují dodnes, ale jsou jen stínem původní slávy, jako Sparta či Korint.

Příroda Peloponésu

Povrh je velmi rozmanitý, ale převládá hornatý charakter krajiny. Členité pobřeží a přímořské roviny přecházejí v náhorní plošiny a vysoké hory. Nejvyšším masivem je Taygetos  s nejvyšším vrcholem Agios Allias (2407 metrů nad mořem) poblíž Sparty. Tato hora vstoupila do historie jako smutné místo, odkud byly ve starověké Spartě shazováni nemocní, slabí a zločinci.

Poloostrov je pokryt lesy a nekonečnými pomerančovými a citrusovými háji, fíkovníky, cypřiši, eukalypty, olivy, agáve. Ve vnitrozemí žijí převážně zemědělci. Na tak vekou rozlohu tu najdete jen málo velkých měst, za všechny jmenujme Patras, Korint, Nauplio, Sparta, Pyrgos nebo Kalamátu. Díky jižní poloze tu vládne velmi teplé přímořské klima a letní sezóna na Peloponésu trvá od dubna do října.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji