Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Grenada

V jižní části Návětrných ostrovů, 100 kilometrů od Venezuely se nachází  stát Grenada, který je tvořen třemi ostrovy – největší Grenadou a menšími Carriacou a Petit Martinique. Ostrovu Grenada se také říká  Ostrov koření , protože je velkým pěstitelem zázvoru, skořice, hřebíčku, muškátového kvetu a oříšku. 

Příroda a počasí

Vzhledem ke svému členění je považován za nejbarvitější z karibských ostrovů – vnitrozemské hory pokryté pralesem se spoustou vodopádů, přecházejí v suché nížinaté lesy, pobřeží  s chráněnými zátokami lemují  bělostné pláže. 

S počasím se na Grenadě nemůžete splést – celoročně se teplota pohybuje okolo 27°C a strávit zde dovolenou mezi červnem a listopadem, kdy vládne období dešťů , není velký risk, protože se jedná jen o krátké přeháňky.  Nicméně, nejrušnější turistická sezona probíhá  od ledna do května.

Z historie

Svou rozlohou 340 km2 a 100 tisíci obyvateli se Grenada  řadí k nejmenším státům západní polokoule.  Na své třetí objevitelské výpravě objevil roku 1498 ostrov Kryštof Kolumbus a pojmenoval ho Granada, ale Španělé o něj příliš nestáli a  neosídlili ho. V polovině sedmnáctého století jej koupili Francouzi, kteří o jeho nadvládu následně museli bojovat s původními obyvateli Kariby. Když domorodci svůj boj prohráli , vrhli s poslední přeživší v z útesu do moře.  Skalisko nacházející se na severu ostrova bylo pojmenováno Le Morne de Sauteurs (Vrch skokanů). Ani po té nebyly dějiny ostrova příliš mírumilovné, ale většinu doby jej vlastnili Britové, kteří jej osídlili otroky. Od roku 1974 je demokratický stát součástí  konstituční monarchií.

Turistika

Největší dovolenkové resorty se nacházejí  kolem krásných  bílých pláží  na jihozápadě. Čas se dá kromě koupání vyplnit potápěním a je zde mnoho, co k vidění – korálové útesy s barevnými korály, množstvím ryb a želv, ale i vraky potopených lodí. Příznivci pěší turistiky si nejlépe užijí průzkumem deštného pralesa Grand Etang.

Fakta na závěr

Největší etnikem jsou černoši – potomci plantážnických otroků, dále míšenci a běloši. Nejrozšířenějším náboženstvím je římské katolictví, následované protestantskými církvemi. Oficiálním jazykem je angličtina, část obyvatelstva hovoří patois – francouzským nářečím. Platí tu východokaribský dolar.

Pro hospodářství má největší přínos stavebnictví, turistika a pěstování plodin, kromě koření se vyváží banány či kakao.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji