Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Svatá Lucie

Svatá Lucie, půvabný ostrůvek v Karibiku, byl pojmenován po Svaté Lucii ze Syrakusy, ale přezdívá se mu Helena Západní Indie a to ze dvou důvodů – svým rázem připomíná Ostrov Svaté Heleny, a také proto se o tento kousek země o rozloze 600 km2 se vedlo mnoho válek a za posledních pět set let změnil 14ktát majitele.  Na počátku devatenáctého století definitivně připadl Velké Británii, na níž získal nezávislost roku 1979 a stal se členem Commonwealthu.

Svatá Helena je doslova přírodním rájem. Ostrov vulkanického původu hostí hned několik popek z nichž nejznámější jsou Mount Gimie či Qualibou, který naposledy chrlil lávu a oheň v roce 1766. Tropický prales byl  sice z větší části vymícen, ale  sopečná oblast Pintos je jím stále pokrytá a byla dokonce zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. 

Počasí a příroda

Obvod ostrova pokrývají písčité pláže, v mořských mělčinách se prohánějí hejna pestrobarvých ryb ,  přičemž luxusní resorty jsou umístěny v severozápadní části ostrova a na severním výběžku se nachází osmnáctijamkové golfové hřiště.  Zbytek ostrova pokrývají malebné rázovité vesničky, plantáže nebo panenská příroda.

Jako u většiny ostrovů Malých Antil i zde panuje ideální počasí. Teploty se po většinu roku pohybují mezi 25-30°C, podobě je na tom i teplota vody. Poměrně suché počasí přerušuje od července do listopadu období dešťů, kdy  Svatou Lucii poměrně často sužují i hurikány.

Nobelův ostrov

Pokud se vám zde během dovolené či líbánek povede počít potomka, máte reálnou šanci, že se stane nositelem Nobelovy ceny. Svatá Lucie má totiž  nejlepší poměr laureátů Nobelovy ceny na počet obyvatel . Narodili se zde Sir Arthur Lewis, (1979 za ekonomii) a Derek Walcott, (1992 za Literaturu).

Fakta na závěr

Obyvatelstvo na Svaté Lucii tvoří z 90% potomci bývalých otroků, kteří z velké části vyznávají římskokatolické náboženství. Úředním jazykem je angličtina a mnoho lidí také hovoří kreolštinou. Oficiální měnou je východokaribský dolar.

Hlavní příjmy ostrovanů plynou z cestovního ruchu, ale také ze zemědělství, které se věnuje hlavně pěstování banánů, ty jsou hlavním vývozním artiklem, pak se tu daří kokosům, kakau a mangu.



Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji